Książka

Wrocław, sierpień 1963. W mieście szaleje czarna ospa. Milicjanci pilnujący izolatorium na Psim Polu są świadkami dziwnych incydentów – „odmienieni” pacjenci atakują przebywających w ośrodku chorych i personel. Wybucha panika. Do Komendy Wojewódzkiej docierają kolejne sygnały o „zmartwychwstałych” napastnikach. Sztab kryzysowy zmuszony jest podjąć zdecydowane działania. Do izolatoriów zostają wysłane oddziały KBW i ZOMO. Rozkaz jest prosty: opanować sytuację.
Szczury Wrocławia to pełnokrwista (w podwójnym tego słowa znaczeniu) polska apokalipsa zombie pióra znakomitego autora fantastyki, Roberta J. Szmidta. To również nowatorski eksperyment literacki – na kartach powieści giną rzeczywiste osoby, wylosowane przez Autora spośród kilkutysięcznej i stale powiększającej się rzeszy czytelników skupionych wokół poświęconego książce profilu społecznościowego. To wreszcie podróż sentymentalna do czasów obskurnego, siermiężnego i cuchnącego bimbrem PRL-u, który stanowi klimatyczne tło zmagań żołnierzy i zomowców z hordami nieumarłych.

Szczury Wrocławia, najnowsza książka Roberta J. Szmidta, jest wyjątkowa nie tylko dlatego, że na jej kartach ginie ponad dwieście rzeczywistych osób z grona ponad dwóch tysięcy trzystu ochotników skupionych wokół facebookowego profilu powieści. Nie chodzi także o unikalną edycję limitowaną, której nie powstydziłaby się najlepsza gra wideo, a nawet wysokobudżetowy przebój kinowy.
Dzięki ogromnemu wsparciu wydawnictwa Insignis każdy egzemplarz Szczurów Wrocławia przeniesie czytelnika nie tylko do Wrocławia z roku 1963, ale także… do świata apokalipsy zombie wykreowanego przez Artura Olchowego, młodego autora z Warszawy. Tak, w wysokonakładowej, reklamowanej na bilbordach książce znajdzie się opowiadanie debiutanta. Co więcej, jego tekst trafi również – razem z fragmentem powieści – do bezpłatnego e-booka, który będzie można pobrać z platformy ISSUU i wszystkich dobrych księgarń internetowych.