Bohaterowie Szczurów Wrocławia

Szczury Wrocławia to książka wyjątkowa, także a może przede wszystkim dlatego, że na jej kartach występują niemal wyłącznie prawdziwi ludzie, być może wasi koledzy albo znajomi z portali społecznościowych. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w losowaniach wyłaniających bohaterów Szczurów Wrocławia było polubienie profilu książki. W ciągu kilku miesięcy autor wybrał dwieście dwadzieścia dwie osoby spośród niemal dwóch tysięcy dwustu chętnych. W zdecydowanej większości byli to ludzie, których nigdy wcześniej nie widział ani nie znał. Wiecie już zapewne kim byli i jak zginęli w tej epickiej powieści - teraz możecie zobaczyć ich prawdziwe twarze. Ta strona poświęcona jest wszystkim tym, którzy pomogli stworzyć pierwszą polską wysokonakładową apokalipsę zombie. Bez nich Szczury Wrocławia wyglądałyby zupełnie inaczej.

Polski

Brandys Łukasz

Łukasz Brandys

Rocznik 1979, od plemnika Gdynianin. Z wykształcenia pedagog resocjalizacyjny, terapeuta uzależnień. Prywatnie ojciec, mąż i właściciel psa rasy labrador. Ulubione zajęcie to oglądanie zagranicznych seriali i czytanie książek polskich pisarzy urban fantasy, fantasy, sci-fi. Fan muzyki rockowej i włoskiego futbolu.

Polski

Bremer Jeremiasz

Jeremiasz Bremer

Grafik komputerowy z pisarskimi zapędami. Z zawodu bywa kimkolwiek, zdarzyło mu się być pomocnikiem pilarza, pracownikiem fizycznym, animatorem imprez dla dzieci, misiem-maskotką drużyny siatkarskiej, instruktorem gier planszowych…

Polski

Brożek-Sala Aleksandra

Aleksandra Brożek-Sala

Ma w swoim dorobku m.in. przekład autobiografii najgłębiej nurkującej kobiety świata i opowieść o parze Aborygenów, którzy gotowi byli poświęcić życie w imię wolności, jak również kilka tekstów w antologiach „Szortal Fiction”. Przez pewien czas (wrzesień 2013- czerwiec 2014) redaktor naczelna magazynu internetowego „Szortalu na wynos”.

Polski

Brzozowski Alan

Alan Brzozowski, urodzony w Opolu, aktualne miejsce zamieszkania Borkowice. Moje hobby to ASG, "szukanie w gruncie rzeczy", czyli poszukiwania wykrywaczem metali, każdą wolną chwilę spędzam w lesie, lub w polu z nadzieją, że w końcu trafię swój wymarzony skarb! Lub chociaż jakiegoś zombie saperką w twarz.

Polski

Czapla Aleksandra

1986 - rok mojego urodzenia. 13-ty kwietnia, 23:55 dokładnie. Przesądne pielęgniarki próbowały namówić moją mamę na zmianę daty na 14-tego (przecież to tylko 5 minut różnicy), ale mama się nie dała. Za co jestem jej wdzięczna, 13 to moja szczęśliwa liczba. Jestem niedzielnym dzieckiem z krwi i kości, i o ile ambicja i dokładność nie są mi obce, to lenistwo jest moją drugą naturą.

Polski

Deptuch Paweł

Paweł Deptuch

Miłośnik komiksów, twórczości Roberta Kirkmana, scence-fiction, pulpy i kryminału. W latach 2003-2010 redaktor naczelny serwisu Carpe Noctem. Współpracował m.in. z Bicepsem, Czachopismem, Ziniolem, Kolorowymi Zeszytami, a swego czasu prowadził stałe kolumny związane z fantastyką w lokalnych periodykach.

Polski

Derkacz Dominik

derkacz

Dominik Derkacz – rocznik ’95. Krakus. Student historii interesujący się zwłaszcza monarchią Austro-Węgierską, wiktoriańską i edwardiańską Anglią, czarującymi czasami Belle Époque, życiem arystokracji i, rzecz jasna, dziejami wspaniałego Krakowa. Czasami pisze opowiadania, głównie grozę. Teksty można znaleźć w Magazynie Histeria i na stronie niedobreliterki.wordpress.com.

Polski

Dryjer Marek

Marek Dryjer

Opowiadacz historii literackich.
Wrocławianin.
Blog
Autor opowieści wchodzących w skład drukowanych antologii: Kryminalna Piła. Błąd w sztuce, Po 100 Słowie, Opowieści Niesamowite.

Polski

Duszyński Tomasz

Jestem dziennikarzem (pracowałem w ogólnopolskiej stacji RMF FM i wrocławskim Radiu Aplauz).
Bywam pisarzem, scenarzystą, a w wolnych chwilach maratończykiem.
Z zombie także miałem do czynienia, a właściwie one ze mną − jestem współscenarzystą gry Techlandu: “Dead Island. Riptide”.

Polski

Gołygowski Konrad

Konrad Gołygowski

W tym roku kończę 17 lat. Urodziłem się w Bydgoszczy następnie zamieszkiwałem obok Poznania, a aktualnie przebywam w Niemczech. Jestem leniwy,nieśmiały i lubię dużo gadać. Interesuje mnie historia,militaria i postapokalipsa.

Polski

Grabowy Mateusz

Mateusz Grabowy

Data urodzenia: 30.04.1991r.
Miejsce zamieszkania: Kępnica,Gmina Nysa.
Wykształcenie: Zasadnicze zawodowe.
Zawód wyuczony: Mechanik pojazdów samochodowych.
Coś o sobie: Jestem introwertykiem,fanem muzyki metalowej i dobrej ksiażki. Najczęściej czytam post-apo i fantastykę. Zespoły,których najczęściej słucham to KAT,Metallica,Slayer,Megadeth,Kult,Vader.

Polski

Grodziński Maciej

Maciej Grodziński

Maciej Grodziński z Radomia. Samotnik, słucha metalu, muzyki klasycznej, openingów z anime. Uwielbia stare filmy, zwłaszcza wojenne, interesuje się militarystyką, historią, polityką, nauką, stalkerstwem, podróżami i eksploracją ruin.

Polski

Gwara Małgorzata

Zawsze czuła się strzygą, ale została zombie. Na co dzień, poza snuciem się po mieście w poszukiwaniu mózgów, studiuje i przygotowuje się do wlewania w móz... umysły młodych ludzi wiedzy na temat języka angielskiego oraz niemieckiego. Po cichu (chociaż czasem jej się to wymknie na głos) marzy o profesjonalnym grzebaniu w tekstach, do czego uparcie dąży.

Polski

Hawryluk Brunon

Brunon Hawryluk

Uczył się w studium reżyserskim w Akademii Multi Art w Krakowie, skończył liczne warsztaty scenariopisarskie, pracował w Bahama Films, obecnie student filmoznawstwa praktycznego na WSF. Interesują go głównie fabuły historyczne, fantastyka i kryminał. Od dziecka pisze także prozę - dotychczas opowiadania do sieci, jednak w najbliższym czasie planuje zadebiutować w pachnącym druku.

Polski

Jakubowski Piotr

Piotr Jakubowski

Mam 15 lat. Urodziłem się w Rzymie, ale mieszkam w Gorzowie Wlkp.
Według niektórych ładnie rysuję (kwestia sporna), ale daje mi to dużo przyjemności. Uwielbiam czytać. Głownie Post-apo, fantastyke, historyczne, wojenne, przygodowe itd. itp.

Polski

Karpierz Szymon

Szymon Karpierz

Pochodzący ze Szczecina dj, producent muzyki elektronicznej, radiowiec i filmowiec amator.
Od ponad 15 lat na scenie z ciężką elektroniką ( drum and bass, breakcore, hardcore ).
Od niedawna średnio skreczujący turntablista.
Pracował w radiu, firmie kurierskiej, schronie przeciwatomowym oraz organizował warsztaty didżejskie dla młodzieży.

Polski

Kietzman Krzysztof

Krzysztof Kietzman

Z wykształcenia filolog angielski, z zawodu tłumacz, z zamiłowania fantasta i fandomita. W magisterce zajął się zagadnieniem męskości i niewinności w literaturze cyberpunkowej na podstawie twórczości Williama Gibsona i Neala Stephensona.

Polski

Klimczak Mikołaj

Mikołaj Klimczak

Urodziłem się we Wrocławiu 14 lat po akcji pierwszej części "Szczurów...". Czy to biegając jako dziecko między blokami Kozanowa, czy przemierzając ciemne i często brudne zaułki Starego Miasta, zawsze mówiłem o sobie, że w tym mieście się urodziłem i w tym mieście umrę. Czy tak będzie - pewnie się jeszcze okaże, bo jak na razie mieszkam poza Wrocławiem, choć pracuję we Wrocławiu.

Polski

Kołecki Łukasz

Łukasz Kołecki

Opis popełniony przez moją bobrzą przyjaciółkę Agnieszkę B.
„Maniak horrorów, kosmosu, wszelakiej broni i dziwadeł. Potomek najgorszych plugawych kreatur, czających się w najmroczniejszych zakamarkach ludzkiego umysłu. Konserwatywny w kwestii nie umarłych - jeden celny strzał w głowę, dla własnego spokoju.

Polski

Krawczyk Szymon Wiesław

Krawczyk

Syn płatnerza Wiesława i zawodowej Mamy Elżbiety, Urodzony w pięknej Łodzi w epoce opływającej atmosferą przepychu i rozwoju duchowego oraz intelektualnego czyli na przełomie wybuchu stanu wojennego i schyłku PRL'u.
Z zawodu Cesarz Informatyków, z zamiłowania, fantasta, mangowiec, gracz, RPGowiec, foptograf, dj, grafik. oraz kolekcjoner.

Polski

Krokowicz Agnieszka

Agnieszka Krokowicz

O sobie trudno pisać....pustka w głowie...ect itd...dlatego w dwóch światach równoległych, sporadycznie się przenikających i posiadających co najmniej jednego przemieszczającego się pomiędzy nimi podróżnika wydarzyły się (prawdopodobnie) obie historie. Moje dotychczasowe życie w kiedyś tu i teraz oraz nieżycie w świecie " Szczurów Wrocławia". Działania zombie już znacie...

Polski

Kubica Krzysztof - "Acibuk"

Kubica

Jego życiową pasją jest historia. Już w gimnazjum postanowił, że właśnie taki kierunek obierze po ukończeniu liceum. Co prawda, jego studia dawno straciły na płynności, a można wręcz powiedzieć, że stanęły w miejscu. Praca naukowa nie jest jednak, jedynym sposobem na propagowanie historii.

Polski

Kłos Karol

Karol Kłos (ur. 1961 w Jastarni). Od kiedy poznałem literki w szkole podstawowej jestem nałogowym miłośnikiem książek. Od kiedy rozpocząłem pracę w Urzędzie Morskim (1986) jestem nałogowym miłośnikiem latarni morskich. Od kiedy zwyciężyłem w konkursie literackim na opowiadanie jestem nałogowym miłośnikiem pisania.
Moje publikacje:

Polski

Lipińska Joanna

Joanna Lipińska

Urodziłam się w 1991 roku w Krakowie, gdzie żyję po dziś dzień. Uwielbiam klimaty fantastyczne, post-apokaliptyczne oraz „stalkerskie”. Uwielbiam góry i opuszczone miejsca. Ostatnimi czasy wróciłam do rysowania, aby usprawnić warsztat i zdolności.

Polski

Maciołek Oskar - "Artem"

Oskar "Artem" Maciołek

Witajcie, nazywam się Oskar Maciołek, na co dzień jestem uczniem technikum informatycznego. W weekendy przyodziewam mundur i uprawiam zacny sport o nazwie ASG (strzelanie replikami broni do znajomych, bardzo podobne do paintballa). Jestem pasjonatem tematyki post-apokaliptycznej od paru lat. Wszystko zaczęło się od wykładu o Czarnobylu w szkole gimnazjalnej....

Polski

Mikołajczyk Olga - "Skrzacik"

Pracuje w jaskini grzechu i zła. By mieć możliwość jakieś ścieżki kariery kończę Technika Weterynarii. Dwa lata temu odświeżyłam moją znajomość z jazdą na rolkach, zwykle wybieram się na 15km trasy wieczorami (można mnie poznać po własnoręcznie zdobionym kasku z uszami królika, jeśli ktoś jeszcze jeździ to możemy się umówić).

Polski

Misztal Michał

Rocznik 1983. Mizantrop z Lublina. Miłośnik post-apokaliptycznych klimatów.
Przygodę z polską społecznością PA zaczął od fanzina "RADIATED" poświęconego głównie grom z serii Fallout.
Przez długi okres związany z serwisem PA “OUTPOST”, obecnie jeden z adminów na Post-Apokalipsa Polska

Polski

Mitka Karol

Karol Mitka

Rocznik Czarnobyla, urodziłem się w Olkuszu, mieszkam w Osieku z moją drugą połówką. Aktualnie współpracuję z SZORTALEM, gdzie zajmuję się prowadzeniem wywiadów oraz z wydawnictwem „Horror Masakra”. Hobbystycznie pisuję bizarro, moje teksty publikuję w Internecie pod nickiem „Fasoletti”. Publikowałem również w czasopismach internetowych (Grabarz Polski, Magazyn Histeria).

Polski

Młocicka Ina

Ina Młocicka

Inka. Inka nie wygrała żadnego konkursu. Inka oberwała spadającą z beczki szafką w łeb na spotkaniu z Robertem Szmidtem na Ziemiach Jałowych (zagłębiowskim konwencie postapokaliptycznym). Zapłakana poszła z otrzymaną na pocieszenie książką po autograf. Autor postanowił wspaniałomyślnie dobić dredziarę. Jest bardzo wdzięczna!

Polski

Nawrocki Daniel - "Patho"

Nawrocki

Daniel "Patho" Nawrocki. Miłośnik piwa, kobiet, wybuchów i wszelakiej broni. Jeżeli szukasz zaczepki, to przy nim ją znajdziesz. Zawsze ma pod ręką dwóch rekrutów Brotherhood of Beer, którzy z miłą chęcią oraz pieśnią na ustach poświęcą się dla swojego ulubionego PFC i zimnego piwa. Stały bywalec postapokaliptycznego festiwalu OldTown, przy którego organizacji aktywnie działa.

Polski

Nieściur Sławomir

Sławomir Nieściur

Rocznik 1973'.
Miejsce zamieszkania: Lublin.
Z wykształcenia prawnik.
Czytacz - namiętny.
Pisacz - świeżo, nie całkiem jeszcze, wypieczony.
Laureat konkursu "Stalkerzy do piór".
Aktualnie pisze swoją debiutancką powieść, z akcją umieszczoną w uniwersum Stalkera (wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż zostanie ona oficjalnie wydana).

Polski

Pągowski Marcin

Urodzony w 1978 roku w Złotoryi na Dolnym Śląsku. Z wykształcenia archeolog i informatyk. Obecnie zamieszkały w Londynie, gdzie z tęsknoty za twarogiem, prawdziwym chlebem i za polami malowanymi zbożem rozmaitem, kultywuje sarmatyzm (złośliwi twierdzą, że ogranicza się do warcholstwa). Fantastyką w każdej postaci zafascynował się odkąd jako czterolatek posiadł umiejętność czytania.

Polski

Paszkowski Marcin

Marcin Paszkowski

Urodzony w mieście Łodzi, chłopak z Bałut, a teraz mieszkaniec Starego Polesia.
W okresie pacholęcym urwis. Buntownik przygnieciony nieznośną lekkością bytu. W zamierzchłych czasach organizator Niezależnego Ruchu Uczniowskiego, współzałożyciel pisma „Kormorany”, sympatyk, a następnie członek Ruchu Młodej Polski.

Polski

Pawluczuk Arkadiusz

Jestem nałogowym czytelnikiem, patriotą, a więc pasjonatem polskiej literatury, polskich firm i marek. Jestem też wielkim fanem PlayStation.
Uwielbiam fotografię, rysunek, gry, cosplay, wszelkie gadżety, survival i setki innych rzeczy - więc nigdy w życiu nie nudzę się.

Polski

Pikuła Dominika

Dominika Pikula – urodzona (z braku miejsc w szpitalach w rodzinnym mieście) w Świdniku pod Lublinem w śnieżne kwietniowe popołudnie pod koniec lat 70'. Zodiakalny i charakterologiczny baran. Z wykształcenia i zamiłowania inżynier budownictwa. Namiętnie czyta odkąd nauczyła się składać literki w słowa. Ze zwierząt preferuje psy i szczury, z kolorów: czerń i zieleń.

Polski

Podlewski Marcin

Marcin Podlewski

Marcin Podlewski z niedotkniętej plagą zombie rzeczywistości alternatywnej to dziennikarz i pisarz, zwycięzca konkursu na XXX-lecie "Nowej Fantastyki", nominowany do Zajdla 2014 i laureat kilku innych konkursów literackich. Swoje opowiadania publikował w "Nowej Fantastyce" i w antologiach, takich jak "Halloween 31.10", "Zombiefilia", "Science Fiction po polsku 2" czy "Księga Wampirów".

Polski

Ptak Jacek

Jacek Ptak

Witajcie,
mam na imię Jacek i pochodzę z Kamieńca Ząbkowickiego. Z Wrocławiem jestem zżyty od lat ponieważ ukończyłem w tym mieście studia - Medycynę Weterynaryjną. Dzięki temu mogę w tej chwili zacytować jedno z moich ulubionych powiedzeń: "Rób w życiu to co kochasz - a nie spędzisz w pracy nawet jednego dnia". W wolnych chwilach podróżuję oraz żegluję.
Cześć.

Polski

Raczkiewicz Radek

Radek Raczkiewicz

Nie mam czego umieścić w swojej notce więc zainteresowanych odsyłam do swojego profilu na FB
Jedynym dokonaniem, którym mogę się pochwalić, jest bycie halabardnikiem czyli występowanie w książce Roberta Szmidta i książkach Bartka Biedrzyckiego (generał Grom).

Polski

Rejman Michał

Rejman

Michał Rejman (Rayan) urodziłem się w Malborku 12.08.1990r. Obecnie zamieszkuję w Koszalinie. Pracuje w zawodzie jako fryzjer. Jednak jak by nie patrzeć na co dzień mam do czynienia z ostrymi narzędziami co da się zauważyć w krwawej książce "Alvethor" gdzie jestem jedną z głównych postaci autorki Magdaleny Kałużyńskiej.

Polski

Rzadkowski Łukasz

Łukasz Rzadkowski

Nazywam się Łukasz Rzadkowski, mam 23 lata i od zawsze mieszkam w Warszawie.
Chwilowo pracuje na słuchawce, by mieć co włożyć do garnka, ale na co dzień zajmuje się muzyką i dziennikarstwem (amatorsko).

Polski

Sala Rafał

Rafał Sala

Rafał Sala – Po pierwsze Rafał Sala nienawidzi wszelkiego rodzaju notek biograficznych (bo wtedy czuję się, jakby umarł), więc będzie się streszczał. Po drugie Rafał Sala to bohater książki Roberta Szmidta „Szczury Wrocławia”. Jeszcze nie wie, jak umarł, ale znając pokręcone ścieżki wyobraźni autora, pewnikiem nie była to śmierć lekka ani szczególnie przyjemna (tak jakby jakaś była).

Polski

Schröder Kajus

Kajus Schröder

Kajus jest przesłodkim, brązowookim prawie 3-letnim wulkanem energii (sądzę, że dopiero największa erupcja przed nami;)), który uwielbia "ciastkoboty" (czyt. ciastka).
Ale niech ten opis Was nie zbije z tropu...

Polski

Schröder Karol

Karol Schröder

Mam ten zaszczyt, że z autorem znam się osobiście ponad 15 lat. Więc gdy tylko przeczytałem o projekcie "Szczury Wrocławia" od razu wiedziałem, że muszę się do niego zgłosić. I tak też się stało, a po kilku dniach Robert postanowił że moja żona Kasia i dwuletni wtedy syn Kajus również znajdą się na stronach "Szczurów".

Polski

Ścieszek Marek

Rocznik 1975. O zawodach wyuczonych oraz wykonywanych w przeszłości i obecnie wspominać nie warto. Redaktor naczelny elektronicznego miesięcznika „Szortal Na Wynos”. Wykonawca idei kwartalnego Wydania Specjalnego Szortalu Na Wynos. Pisarz. Wielbiciel literatury grozy, ze szczególnym naciskiem na Stephena Kinga. Miłośnik kryminału retro, składający hołd Borisowi Akuninowi.

Polski

Sienkiewicz Olga - "Issay"

sienkiewicz

Olga "Issay" Sienkiewicz
Urodzona (i zakochana) w Szczecinie, aktualnie grasuje po Wrocławiu. Z zawodu redaktor, z zamiłowania beta reader. Przyjaciółka wszystkich kotów, maniaczka dobrej herbaty. W wolnych chwilach recenzuje książki dla portalu Szortal oraz pisze fan fiction wszelkiej maści.
Podpięta pod Internet, czasem daje się spotkać na konwentach.

Polski

Skornowicz Grzegorz

Grzegorz Skornowicz – urodzony w sierpniu 1991 roku we Wrocławiu. Informatyk z wykształcenia, komputerowiec z zamiłowania. Codziennie przemierza niezbadane ścieżki internetu, odkrywając coraz to nowe rzeczy. Zawodowo tworzy internety i denerwuje ludzi. Pasjonat gier komputerowych, zarówno w wydaniu tradycyjnym, jak i najnowszym.

Polski

Sobolewska Julita

Julita Sobolewska

Blogerka, która pokochała książki w chwili, gdy do jej rąk trafiła seria o Harrym Potterze. Od tamtej pory nie wyobraża sobie codzienności pozbawionej szelestu przewracanych w pośpiechu kartek. W dzieciństwie czekała na list z Hogwartu; do dziś wierzy, że sowa niosąca wiadomość po prostu zabłądziła. Aktualnie prowadzi blog, na którym zamieszcza swoje opinie na temat przeczytanych książek.

Polski

Starzec Tomasz

Tomasz Starzec

Tak stary jak Polska cała, bo urodzony w 1989 roku.
Z wykształcenia muzyk, nie mylić z artystą, wiolonczelista. Obecnie osiadłem w tytułowym Wrocławiu, gdzie pracuję w operze.
W dorobku mam udział w paru różnych projektach, których efekt można usłyszeć na różnych płytach:
Caamora"SHE"
Krzysztof Penderecki And Jonny Greenwood
Stealpot "Days made of Glass"

Polski

Stonawski Michał

Michał Stonawski (ur. 1991 r. w Krakowie) – w pierwszej kolejności bibliofil, w drugiej autor beletrystyki, publicysta, krytyk literacki oraz story writer. Debiutował w 2010 roku opowiadaniem „Wyrok” w antologii „Horyzonty Wyobraźni 2010”, zdobywając II miejsce w konkursie o tej samej nazwie.

Polski

Szrubkowska Agnieszka

Agnieszka Szrubkowska

Jestem nietypową nastolatką bo mam 27 lat. Urodziłam się i mieszkam w Bytomiu.
Jestem grafikiem i asystentem fotografa w studio fotograficznym zajmującym się fotografia reklamową i sportową.
Kiedyś sama lubiłam bawić się w fotografa, ale praca wyssała ze mnie całą radość z tego zajęcia. Poniżej link do mojej wesołej twórczości.

Polski

Szymacha Dariusz

Dariusz Szymacha

Wieku słusznego, wzrostu nikczemnego, wagi coraz większej. Jak pamięć mi dopomaga to zombie we Wrocławiu w 1963 nie było, jeno Czarna Śmierć szalała. I ludzi kłuli igłami w ramiona - wiem bo sam tego, jako dziecię niewinne, doświadczyłem, albowiem o rzut kamieniem od Wrocławia mieszkałem. Przeżyłem.

Polski

Więcek Maciej

Maciej Więcek

Według co poniektórych wypadł na zakręcie z latającego talerza w trakcie biby, ale brak dla tego potwierdzenia.
W każdym razie funkcjonuje na tym kawałku skały wystarczająco długo, żeby nie miało to większego znaczenia. Tubylcy i tak traktują go wystarczająco niepoważnie, żeby nie robiło to większej różnicy.

Polski

Wiśniewski Łukasz M.

Jestem wybitnie leniwym literatem (7 opowiadań opublikowanych na przestrzeni dwóch dekad) i pracowitym publicystą (ponad pół tysiąca rozmaitych artykułów i felietonów w ciągu dekady). W życiu imałem się rozmaitych zajęć, mam na koncie chociażby prowadzenie sklepu Troll z RPG i bitewniakami, a nawet sześcioletni epizod korporacyjny (na szczęście w pionie IT).

Polski

Wnęk Kamil

Kamil Wnęk

Urodzony w 1996 roku. Od najmłodszych lat mol książkowy i fan gier elektronicznych, od początku 2015 roku prowadził blog ogólnokulturowy Karczma Geeka, który swoją działalność zakończył 5 kwietnia tego samego roku.
Teraz zajmuje się blogiem sygnowanym swoim imieniem i nazwiskiem. Lubi kręcić filmy i pisać do szuflady.

Polski

Wojtas Karol - "Neithem"

Karol Wojtas

Jestem Karol i pochodzę z Jarocina. Obecnie mając na karku ostatnie naście lat studiuje chemie i robię wszystko co jest ciekawe. Będąc strasznym łasuchem podczas studiów nauczyłem się gotować masę smakołyków, ale i tak uwielbiam zawsze wracać do rodzinnego do domu na obiad.

Polski

Wojteczek Mariusz - "Orzeł"

Mariusz "Orzeł" Wojteczek

Redaktor Grabarza Polskiego od momentu jego powstania (i ma nadzieję, że do końca), także recenzent Działu Literatura w serwisie Paradoks.net. Recenzent, publicysta, promotor literatury i komiksu. Przede wszystkim fan szeroko rozumianej grozy we wszelkich jej artystycznych przejawach. Czasem także pisarz, choć tu nie tylko groza, ale też historie obyczajowe.

Polski

Zahorski Rafał

Rafał Zahorski

„Szczerze wątpię w sens pisania tej notki, postronne osoby będą nią zainteresowane w stopniu mniejszym niż towarzyskim meczem Gibraltar-Andorra. Dlatego krótko: rocznik 1976, chwilowo (od 10 lat) nauczyciel języka angielskiego (przy obecnym zaangażowaniu większości uczniów, sens wykonywania tego zawodu jest porównywalny z sensem pisania tej notki).

Polski

Zając Mateusz - "Dixu"

Mateusz "Dixu" Zając

Mam 19 lat. Pochodzę z województwa Lubuskiego. Nigdy go nie opuściłem. We Wrocławiu byłem dwa razy. Jestem fanem wszelkich gier komputerowych, filmów czy książek o tematyce zombie od ponad dwóch lat. Wszystko zaczęło się od gry DayZ oraz serialu The Walking Dead.

Polski

Żak Łukasz

Łukasz Żak

Łukasz Żak - rocznik 83. Urodzony w Nowej Rudzie, malowniczym miasteczku położonym pomiędzy Górami Sowimi a Stołowymi, w Kotlinie Kłodzkiej. Od kilkunastu lat mieszkaniec Wrocławia. Absolwent Inżynierii Środowiska na Politechnice Wrocławskiej oraz Studium Organistowskiego we Wrocławiu. Pracujący w zawodzie jako projektant instalacji sanitarnych, inżynier budowy czy inżynier projektu.

Polski

Zwierzchowski Marcin

Marcin Zwierzchowski

Dziennikarz, specjalista od reklamy, tata (niekoniecznie w tej kolejności). Redaktor działu prozy zagranicznej miesięcznika "Nowa Fantastyka" oraz serwisu naEKRANIE.pl, stały współpracownik "Polityki", "Dziennika Gazety Prawnej" i Lubimyczytac.pl, bloger na polityka.pl (blogi Seryjni i Geek), publikował również na łamach "Gazety Wyborczej", "Gazety Telewizyjnej", Stopklatki, Newsweek.pl.

Polski

Adamiak Bartosz

Bartosz Adamiak

Neurotyczny fan science fiction oraz techno-thrillerów. Stateczny ojciec dwójki dzieci. Self-publisher. Autor sagi fantasy/weird tales Era Mroku oraz twórca webkomiksu science fiction Odyseja Zuraxa. Zwolennik teorii, że Mastodon jest najlepszym zespołem na świecie.

Niezdefiniowany